TÜRKİYEDE YEREL VE YABANCI TÜM FİRMALARIN
BULUŞTUĞU PLATFORM
TEKLİF AL

HABERLER

Google AdWords Hakkında Bilmediğiniz 4 Şey

Google Adwords güçlü bir araçtır. Akıllıca kullanırsanız, Google Adwords size zafer getirecektir, ancak aynı zamanda felakete de yol açabilir.


Müşterilerin gittikçe daha anlayışlı hale geldiği, araştırma yaptıklarını, ürünleri karşılaştırdıkları, yorumları okuduğunu ve akılda tuttuğunu unutmayın. Bu adımları uyguladıktan sonra dikkatli olun, karşı karşıya kaldığınıza ise dikkat edin. Bu yüzden Google Adwords kampanyalarınızı akıllıca hazırlamak zorundasınız.

 

Google AdWords hakkında muhtemelen bilmediğiniz 4 önemli şey

 

1. Google Adwords’in çalışma şekli değişti Adwords’te


Konuşma takibi, daha önce olduğu kadar size söylenmedi. Google’ın dönüşüm izleme değerleri ile birlikte, genel iş karlılığı anlamına gelen büyük resme göz kulak olmalısınız. İnsanlar, metro veya otobüsteyken sitenize bakabilir, ancak satın alma işlemi için eve gelene kadar beklerler. Ayrıca, sosyal medyada yeniden pazarlama reklamını tıkladıktan sonra dönüşte yapabilirler. Önemli olan, belirli bir pazarlama kanalına bir dönüşümü tespit etmek oldukça zorlaşıyor.

 

2. Google yeni özellikler sunuyor mu? Durdun ve eklemeden önce düşünün?

 

Tüm yeni uzantıları almak için çok istekli olmayın! Onları analiz etmek ve işinize uygun olup olmadığını düşünmek için zaman ayırın. Doğru uzantılar, işletmenizin benzersiz gereksinimlerine cevap verebilirler.

 

3. Google, görüntülü reklam ağı için afiş oluşturmanıza yardımcı oldukça olur.

 

Google Adwords'te afiş oluşturan ücretsiz bir araç bulabilirsiniz. Oluşturulan afişler mevcut metin reklamlarınızdan birini kullanır. Elbette standart bir görünüme sahip olacaklar, ancak onları kişiselleştirme ve daha çekici görünmelerini sağlama yeteneğine sahipsiniz. Bu şekilde zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz! Ve bunu kim istemez ki?

 

4.Kullanıcı olan dinamik anahtar kelime eklemek;

 

Anahtar kelimeyi reklama yerleştirmek için pratik bir yaklaşımdır. Bunu yapmak için hangi bölümde seçebilirsiniz. Başlıkta, açıklama satırlarında, görünen URL’de veya hedef URL’de bulunabilir. Ve bu sayede Google’ın işletmenizi potansiyel müşterilere yakınlaştırmasına yardımcı olur. İnsanların alışveriş yapma davranışı devam eden bir dönüşüm içinde ve buna ayak uydurmak zor olabilir. 

 

Bu yüzden Google Adwords hakkındaki tüm püf noktalarını bilmelisiniz.

2018-12-06 18:36:57
WhatsApp Destek