TÜRKİYEDE YEREL VE YABANCI TÜM FİRMALARIN
BULUŞTUĞU PLATFORM
TEKLİF AL

HABERLER

Google AdSense Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Google AdSense ile Web sitesi sahibi olarak, sitenizin sayfalarında ne tür reklamların görüneceğini kontrol edebilirsiniz. Web sitenizin sizin için ne kadar etkili çalıştığını gösteren raporlara ve ölçümlere erişebileceksiniz. Kullanımı çok kolaydır ve dahili herhangi bir kayıt ücreti yoktur. Zaten Adsense kullanıyorsanız, Adsense kazancınızı artırmak için bazı test ve optimizasyon ipuçlarını okumanızı tavsiye ederim. Sitenizde ziyaretçilerinizin çıkarlarıyla ilişkili reklamlar gösterecek ve sitenizdeki reklamlara tıklayan ziyaretçi sayısına bağlı olarak ödeme alacaksınız. 

 

Ayrıca, sitenize özel arama çubukları koyabilir ve arama sonuçları sayfasında görünen reklamlardan da para kazanabilirsiniz. Sadece yeterli reklam alanına sahip olmanız ve reklamların nereye gideceğine karar vermeniz yeterlidir. Reklam verenler reklam alanlarınızda görünmek için gerçek zamanlı bir açık artırmaya katılır ve ardından en yüksek ücretli reklamlar ayrılmış reklam alanlarınızda görünür.

 

Birçok insan Adsense'den para kazanıyor, peki Google AdSense çok iyiyse neden herkes bunu kullanmıyor? Çünkü, herkesin Adsense kullanmamasının basit nedeni, herkesin ağa katılmaya onaylanmamış olmasıdır. Onaylanmak zorundasınız ve bu, Google’ın belirlediği tüm şartlara uymanız gerektiği anlamına geliyor. Örneğin, reklamınızda kullandığınız ana dil, desteklenen diller listesi arasında değilse, şansınız zorlaşır.

 

Eski AdSense üyelerinin birçoğu da tıklama sahtekarlığıyla suçlandıkları için askıya alınmıştır. Elbette, suçlanmak suçlu olmakla aynı şey değildir, ancak Google hem suçlunuz hem de hakiminizdir. Hesabınızı askıya aldıklarını söylerlerse, yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur. İtiraz edebilirsiniz, ancak Google’a da hitap ettiğiniz için bunları gözden kaçırmamanız lazım. Bu yüzden asla tamamen ona bağımlı olmadığınızdan emin olun. 

 

2018-12-06 18:36:57
WhatsApp Destek