TÜRKİYEDE YEREL VE YABANCI TÜM FİRMALARIN
BULUŞTUĞU PLATFORM
TEKLİF AL

HABERLER

Facebook Artık Kullanıcılarına Para Ödeyecek...

Facebook, (Study) adlı uygulamayı geliştiren telefon etkinliklerine izin veren kullanıcılarına artık para ödeyecek. Çalışma tüm kullanıcıların telefon aktivitelerini takip edecek.

 

Çalışma raporunda, uygulama kullanıcılarından birçok veriyi işleyecek, kullanım alışkanlıklarına göre analizler hazırlayacak ve uygulama Facebook tarafından geliştirilmeye başlanacaktır.

 

Bu uygulama  Yeni Pazar Arama Uygulaması olarak konumlandırıldığında, kullanıcıların telefonlarında bulunan uygulamalar, bu uygulamalarda geçirdikleri zamanlar, hangi ülkede bulundukları, kısa sürede hangi uygulamaları sildikleri gibi verileri işlenir ve toplanır hale getirecek. Kullanıcı kimliği, şifre, fotoğraf, SMS, video gibi verilere ulaşamayacak, uygulamaya bağlı olarak kişiye göre kullanılabilecek. Uygulama tarafından erişilen kullanıcı verileri üçüncü taraf uygulamalara hizmet etmeyecek ve reklam için kullanmayacaktır.

 

İlk günlerde, uygulama Android kullanıcıları için geçerli olacak, 18 yaşın altında olan kullanıcılara şu anda erişemeyecek. Başvuruya Facebook hesaplarıyla kaydolma nedeniyle yaşınız kontrol altında olacak.

 

Kullanıcıların yaş ve konum verileri Facebook'ta kontrol edilecektir. Facebook üyelerden üyelik sırasında banka hesap bilgilerini isteyecek ve bu hesaplara ödeme yapacaktır. Uygulama, bir süre sonra diğer ülkelerde kullanıma sunulacak olsa da, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan'da ilk kez kullanıma açılacak.

 

Öte yandan, Facebook, kullanıcı verilerinin güvenli bir şekilde saklanacağını ve yalnızca pazarlama araştırması ve daha iyi ürünler oluşturmak için kullanılacağını taahhüt etmektedir

2018-12-06 18:36:57
WhatsApp Destek