TÜRKİYEDE YEREL VE YABANCI TÜM FİRMALARIN
BULUŞTUĞU PLATFORM
TEKLİF AL

HABERLER

Google AdWords Hakkında Bilmediğiniz 4 Şey

Google Adwords güçlü bir araçtır. Akıllıca kullanırsanız, Google Adwords size zafer getirecektir, ancak aynı zamanda felakete de yol açabilir.


Müşterilerin gittikçe daha anlayışlı hale geldiği, araştırma yaptıklarını, ürünleri karşılaştırdıkları, yorumları okuduğunu ve akılda tuttuğunu unutmayın. Bu adımları uyguladıktan sonra dikkatli olun, karşı karşıya kaldığınıza ise dikkat edin. Bu yüzden Google Adwords kampanyalarınızı akıllıca hazırlamak zorundasınız.

 

Google AdWords hakkında muhtemelen bilmediğiniz 4 önemli şey

 

1. Google Adwords’in çalışma şekli değişti Adwords’te


Konuşma takibi, daha önce olduğu kadar size söylenmedi. Google’ın dönüşüm izleme değerleri ile birlikte, genel iş karlılığı anlamına gelen büyük resme göz kulak olmalısınız. İnsanlar, metro veya otobüsteyken sitenize bakabilir, ancak satın alma işlemi için eve gelene kadar beklerler. Ayrıca, sosyal medyada yeniden pazarlama reklamını tıkladıktan sonra dönüşte yapabilirler. Önemli olan, belirli bir pazarlama kanalına bir dönüşümü tespit etmek oldukça zorlaşıyor.

 

2. Google yeni özellikler sunuyor mu? Durdun ve eklemeden önce düşünün?

 

Tüm yeni uzantıları almak için çok istekli olmayın! Onları analiz etmek ve işinize uygun olup olmadığını düşünmek için zaman ayırın. Doğru uzantılar, işletmenizin benzersiz gereksinimlerine cevap verebilirler.

 

3. Google, görüntülü reklam ağı için afiş oluşturmanıza yardımcı oldukça olur.

 

Google Adwords'te afiş oluşturan ücretsiz bir araç bulabilirsiniz. Oluşturulan afişler mevcut metin reklamlarınızdan birini kullanır. Elbette standart bir görünüme sahip olacaklar, ancak onları kişiselleştirme ve daha çekici görünmelerini sağlama yeteneğine sahipsiniz. Bu şekilde zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz! Ve bunu kim istemez ki?

 

4.Kullanıcı olan dinamik anahtar kelime eklemek;

 

Anahtar kelimeyi reklama yerleştirmek için pratik bir yaklaşımdır. Bunu yapmak için hangi bölümde seçebilirsiniz. Başlıkta, açıklama satırlarında, görünen URL’de veya hedef URL’de bulunabilir. Ve bu sayede Google’ın işletmenizi potansiyel müşterilere yakınlaştırmasına yardımcı olur. İnsanların alışveriş yapma davranışı devam eden bir dönüşüm içinde ve buna ayak uydurmak zor olabilir. 

 

Bu yüzden Google Adwords hakkındaki tüm püf noktalarını bilmelisiniz.

2018-12-06 18:36:57 DEVAMINI OKU

Facebook Artık Kullanıcılarına Para Ödeyecek...

Facebook, (Study) adlı uygulamayı geliştiren telefon etkinliklerine izin veren kullanıcılarına artık para ödeyecek. Çalışma tüm kullanıcıların telefon aktivitelerini takip edecek.

 

Çalışma raporunda, uygulama kullanıcılarından birçok veriyi işleyecek, kullanım alışkanlıklarına göre analizler hazırlayacak ve uygulama Facebook tarafından geliştirilmeye başlanacaktır.

 

Bu uygulama  Yeni Pazar Arama Uygulaması olarak konumlandırıldığında, kullanıcıların telefonlarında bulunan uygulamalar, bu uygulamalarda geçirdikleri zamanlar, hangi ülkede bulundukları, kısa sürede hangi uygulamaları sildikleri gibi verileri işlenir ve toplanır hale getirecek. Kullanıcı kimliği, şifre, fotoğraf, SMS, video gibi verilere ulaşamayacak, uygulamaya bağlı olarak kişiye göre kullanılabilecek. Uygulama tarafından erişilen kullanıcı verileri üçüncü taraf uygulamalara hizmet etmeyecek ve reklam için kullanmayacaktır.

 

İlk günlerde, uygulama Android kullanıcıları için geçerli olacak, 18 yaşın altında olan kullanıcılara şu anda erişemeyecek. Başvuruya Facebook hesaplarıyla kaydolma nedeniyle yaşınız kontrol altında olacak.

 

Kullanıcıların yaş ve konum verileri Facebook'ta kontrol edilecektir. Facebook üyelerden üyelik sırasında banka hesap bilgilerini isteyecek ve bu hesaplara ödeme yapacaktır. Uygulama, bir süre sonra diğer ülkelerde kullanıma sunulacak olsa da, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan'da ilk kez kullanıma açılacak.

 

Öte yandan, Facebook, kullanıcı verilerinin güvenli bir şekilde saklanacağını ve yalnızca pazarlama araştırması ve daha iyi ürünler oluşturmak için kullanılacağını taahhüt etmektedir

2018-12-06 18:36:57 DEVAMINI OKU

Google AdSense Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Google AdSense ile Web sitesi sahibi olarak, sitenizin sayfalarında ne tür reklamların görüneceğini kontrol edebilirsiniz. Web sitenizin sizin için ne kadar etkili çalıştığını gösteren raporlara ve ölçümlere erişebileceksiniz. Kullanımı çok kolaydır ve dahili herhangi bir kayıt ücreti yoktur. Zaten Adsense kullanıyorsanız, Adsense kazancınızı artırmak için bazı test ve optimizasyon ipuçlarını okumanızı tavsiye ederim. Sitenizde ziyaretçilerinizin çıkarlarıyla ilişkili reklamlar gösterecek ve sitenizdeki reklamlara tıklayan ziyaretçi sayısına bağlı olarak ödeme alacaksınız. 

 

Ayrıca, sitenize özel arama çubukları koyabilir ve arama sonuçları sayfasında görünen reklamlardan da para kazanabilirsiniz. Sadece yeterli reklam alanına sahip olmanız ve reklamların nereye gideceğine karar vermeniz yeterlidir. Reklam verenler reklam alanlarınızda görünmek için gerçek zamanlı bir açık artırmaya katılır ve ardından en yüksek ücretli reklamlar ayrılmış reklam alanlarınızda görünür.

 

Birçok insan Adsense'den para kazanıyor, peki Google AdSense çok iyiyse neden herkes bunu kullanmıyor? Çünkü, herkesin Adsense kullanmamasının basit nedeni, herkesin ağa katılmaya onaylanmamış olmasıdır. Onaylanmak zorundasınız ve bu, Google’ın belirlediği tüm şartlara uymanız gerektiği anlamına geliyor. Örneğin, reklamınızda kullandığınız ana dil, desteklenen diller listesi arasında değilse, şansınız zorlaşır.

 

Eski AdSense üyelerinin birçoğu da tıklama sahtekarlığıyla suçlandıkları için askıya alınmıştır. Elbette, suçlanmak suçlu olmakla aynı şey değildir, ancak Google hem suçlunuz hem de hakiminizdir. Hesabınızı askıya aldıklarını söylerlerse, yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur. İtiraz edebilirsiniz, ancak Google’a da hitap ettiğiniz için bunları gözden kaçırmamanız lazım. Bu yüzden asla tamamen ona bağımlı olmadığınızdan emin olun. 

 

2018-12-06 18:36:57 DEVAMINI OKU
WhatsApp Destek